21.01.2020

UKS 3 STASZKÓWKA JELNA MISTRZYNIAMI POLSKI U-16 W FUTSALU

Piłkarki nożne z UKS 3 Staszkówka Jelna wywalczyły tytuł mistrzyń kraju w futsalu do lat 16. Podopieczne trenera Wojciecha Mroza wróciły z Głogówka ze złotymi medalami, które wywalczyły zwyciężając w finale 6-1 z SWD Wodzisław Śląski. Ponadto Aleksandra Cygan została wybrana MVP zawodów, a Emilia Smoleń najlepszą bramkarką turnieju.
Skład UKS 3 Staszkówki Jelna: Emilia Smoleń, Aleksandra Cygan, Anita Romuzga, Paulina Piksa, Wiktoria Dudka, Julia Fryczek, Zuzanna Rosiek, Julia Leśniak, Magdalena Wysowska, Martyna Brdej, Paulina Sokulska.
Sztab szkoleniowy: Wojciech Mróz - trener, Krzysztof Bałuszyński - II trener, Ryszard Małek.
Poprzednie wyniki piłkarek z Jelnej:
półfinał: UKS 3 Staszkówka Jelna - AZS UW Warszawa 1:0;
Ćwierćfinał: Pogoń Tczew - UKS 3 Staszkówka Jelna 1:7.
Mecze grupowe:
UKS 3 Staszkówka Jelna - Astoria Szczerców Junior 5-2;
UKS 3 Staszkówka Jelna - Stomilanki Olsztyn 3-0;
UKS 3 Staszkówka Jelna - SWD Wodzisław Śląski 2-0. (tekst: W. Mróz)

22.12.2019

JEDZIEMY NA MISTRZOSTWA POLSKI U-16 W FUTSALU

Fantastycznie zaprezentowały się nasze futsalistki podczas rozgrywanych w dniu 22.12.2019 w Myślenicach eliminacji Mistrzostw Polski U-16 w futsalu. Odnosimy trzy bardzo przekonywujące zwycięstwa i notujemy jeden remis. Daje nam to pierwsze miejsce w turnieju i pewny awans na Mistrzostwa, które odbędę sie w styczniu w Głogówku.

Wyniki eliminacji:

UKS 3 STASZKÓWKA JELNA - OLIMPIA OSIECZANY 8-0;
UKS 3 STASZKÓWKA JELNA - RESOVIA RZESZÓW 5-0;
UKS 3 STASZKÓWKA JELNA - NAPRZÓD SOBOLÓW 2-2;
UKS 3 STASZKÓWKA JELNA - RESPEKT MYŚLENICE 5-1. (tekst: W. Mróz)

03.12.2017

KOLEJNY SUKCES PIŁKAREK Z JELNEJ

W dniach 2-3 grudnia w finałach Mistrzostw Polski w futbolu kobiet U16 we Wrocławiu wystąpiły 3 zawodniczki UKS 3 Staszkówka Jelna - Sandra Różycka, Paulina Tomasiak i Anna Bałuszyńska, reprezentując drużynę Wandy Kraków (drużyna UKS 3 Staszkówka Jelna nie uczestniczy w rozgrywkach futbowych, a regulamin turnieju pozwala na wypożyczenie zawodniczek do innego klubu). Zespół Wandy Kraków zdobył wicemistrzostwo Polski. Do sukcesu krakowskiego klubu bardzo przyczyniły się zawodniczki z Jelnej, które w każdym meczu wychodziły w pierwszym składzie. Ponadto Paulina Tomasiak została królową strzelców Mistrzostw, a Sandra Różycka uplasowała się na trzeciej pozycji na liście strzelców. Również trzecia zawodniczka z Jelnej, Anna Bałuszyńska, miała duży wkład w sukces piłkarek z Małopolski, pełniąc funkcję podstawowej bramkarki, wielokrotnie ratując swój zespół z opresji. Gratulujemy kolejnego sukcesu zawodniczkom z naszego regionu i życzymy dalszych sukcesów. (tekst: W. Mróz)

06.02.2017

I miejsce JUNIOREK MŁODSZYCH

W dniu 06.02.2017 w hali MOSiR w Tuchowie odbył się Feryjny Turniej Halowej Pilki Nożnej organizowany przez ZS Tuchów w kategorii juniorek młodszych. W turnieju udział wzięły 4 zespoły.
Ostatecznie odnosząc komplet zwycięstw zajmujemy pierwsze miejsce.

4 miejsce - ZS Ołpiny
Najlepsza zawodniczka - Paulina Tomasiak z UKS 3 Staszkówka Jelna. Gratulujemy! (tekst: W. Mróz)